Începe programul vacanței de vară cu tombola „Bucuriile Sfintei Cruci”

Viața parohiei Iunie 17, 2015

Ca și anul trecut, în vacanța de vară ce stă gata să înceapă, adică din data de 20 iunie  și până în data de 13 septembrie 2015, copiii din parohia noastră sunt așteptați să participe la programul de vacanța mare  ce se va desfășura la biserica noastră. Regulamentul de anul trecut rămâne același: fiecare copil care participă la slujbele oficiate în biserica parohială și la catehezele săptămânale va pune câte un bilețel pentru fiecare participare în urna pentru tombola „Bucuriile Sfintei Cruci”. Copiii care vor invita pe alți copii din parohia noastră să participe la programul vacanței vor primi dreptul de a mai adăuga câte un bilețel în plus pentru fiecare copil pe care îl vor determina să participe. Programul slujbelor va fi următorul: Joia-ora 17,00-Aghiazmă și Acatist; Vinerea-ora 08,00-Sf. Liturghie; Sâmbăta-ora 16,00-Cateheză și Vecernie; Duminica-ora 08,30- Sf. Liturghie. La finele vacanței mari (când se va dovedi că a fost mică) copiii vor fi apreciați pentru osteneala lor în cadrul tombolei  „Bucuriile Sfintei Cruci” ce se va desfășura în ziua de 13 septembrie, după Sfânta Liturghie. Premiile vor fi numeroase. Să vină vacanța mare!!!!